در هفته‌ای که گذشت:

1-  تعطیل 13 رجب رو چسبوندیم به ویک اند و شنبه را هم به آن ضمیمه نمودیم و به مسافرت رفتیم. مقصد قرار بود مشهد باشد با توقفی در سبزوار،‌نیشابور و توفقی کوتاهتر در سمنان،‌دامغان و شاهرود. سه شنبه به دلایلی برنامه بهم خورد و من که واقعاً نیاز به استراحت روحی داشتم سریعاً تصمیم گرفتم به طرف آذربایجان بریم به نیت اطراق در جاده زیبای اسالم- خلخال. ولی حیف که پسرک به جز دریا به هیچ کجا رضایت نمیدهد! نتیجه اینکه این جاده زیبا و طبیعت قشنگش رو رها کردیم و هول هولکی در خلخال و اردبیل و سرعین سک سک نموده و سریعاً خود را به آستارا رساندیم. پسرک مثل ماهیی که به دریا رسیده بود جانی دوباره گرفت و تن را به آب کثیف و ساحل کثیفتر آستارا سپرد و من که نیاز به استراحت و تمدد اعصاب داشتم، تعطیلات خود را با شستن مداوم مایو ، حوله و تن ماسه‌آلود  پسرک،  مرتب کردن دوباره و دوباره ساکها و گوش سپردن به نق نق هایش وقتی که از دریا بیرون میکشیدیمش گذراندم. واقعاً کلاغه راست گفت که از وقتی که بچه‌دار شدم یه گه درست و حسابی نتونستم بخورم!!!

2-  حالا مگه من از رو میرم. در راستای تمدد اعصاب ناکامم، میخوام که تعطیلات مبعث رو به دهات سبزوار برم و دو سه روزی در طبیعت به تفکر و تمدد و تخیل و.... بگذرونم آمّا این بار تنها و مجردی. تصمیم رو اعلام نمودم. نتیجه اینکه منزل درخواست کرد با هم بریم و قول داد که نق نزنه و اه و پیف نکنه! (تو خانواده ما کار برعکسه، من تو مسافرت راحت‌تر با شرایط کنار میام اما همسرک و پسرک خیلی تیتیش مامانی هستند و اه و پیفی!). اما پسرک که فهمید هیچ دریایی در مسیر یا مقصد وجود ندارد اعلام کرد که حوصله اومدن به در و دهات را ندارد و ترجیح می‌دهد در مرکز بماند. فعلاً که معلوم نیست چکاره‌ام.

3-  اصلاً من از دریا بدم میاد. نه اینکه از خود دریا بدم بیاد، از وضع فجیع سواحل ایران حالم بهم میخوره. از آشغالها و زباله‌هایی که بخش عظیمی از هموطنان با فرهنگ به دریا میسپرند که بگذریم، بدتر از اون شکل و شمایل فجیع شناگران هست. بابا آقایون محترم، شما که مشکل حجاب و گشت ارشاد ندارید برای چی همینطوری با شلوار پاچه بالازده و عرقگیر چروکیده  میرین تو آب. خوب مایو بپوشید. خانمهای محترم، حالا که به یمن حکومت دینی از شناکردن در دریا محروم شدید، برای چی به این خفت تن میدید و با مانتو و شلوار و شال و کلاه میرین تو آب. هیچ به سرو وضع خودتون، بعد از بیرون اومدن از آب توجه کردید؟ به آلودگی آبی که ممکنه چند ساعت روی تنتون زیر لباس بمونه فکر کردید؟  چرا اجازه میدید مضحکه‌تون کنن؟ شنا دوست دارید؟ برین استخر ولی لطفاً به این قیافه مضحک تن در ندید. 

 

 

/ 2 نظر / 19 بازدید
نازنینگ

استراحت؟ با بچه و شوهر؟ فرض مساله ت غلطه خواهر. چه طوری می خوای به حکم برسی؟ آی دلم می خواد سه چهار روز برم تو یه ده،نون و ماست و تخم مرغ بخورم و برم سر زمین کار کنم و شب مث مرده بیفتم رو زمین سفت و بخوابم. بخش دوم سفرنامه چی شد بابا؟

leila

سلام.شما ايليا رو به لاتين چي مينويسين؟ ilia or ealia or ellia or what?