خدا بيامرزدت دن کيشوت!

انگار اين مرض ‌دشمن فرضي‌ پنداري دولت فخيمه، دامن ملت رو هم گرفته.

روزنامه اعتماد ملي – صفحه حوادث – شنبه 8 ارديبهشت

در حاشيه دادگاه

...بستگان يكي از متهمان با تهديد خبرنگاران، آن‌ها را از عوامل بيگانه24.gif خواند كه بي‌اعتنا به آبروي مردم از برادرشان كه بي‌گناه در بند است عكس و خبر تهيه مي‌كنند.

توضيح: دادگاه جهت صدور حكم براي چهار نوجوان 15 تا 18 ساله كه متهم به تجاوز و قتل دو پسر 9و 10 ساله مرودشتي بودند، تشكيل شده بود. مجرمين به ارتكاب جرم اقرار كرده‌اند."

سوال : (با عرض پوزش از خبرنگارها  و روزنامه نگارهاي ايراني! ) ولی آخه اينم شغل بود تو اين مملكت براي خودتون انتخاب كردين كه هر كي از راه مي‌رسه يكي ميزنه تو سر شما؟! 

/ 8 نظر / 10 بازدید
صبا

سلام ۱. نه آن جامعه قطعا جامعه‌ای غير اخلاقی است (مثل جامعه امروز ايران) ۲. ميتوان حرف شما را تاييد يا رد کرد و اين بستگی دارد که مسئولان را چه قدر حسابگر و مدبر بدانيم! البته آن گونه که شما گفته‌اید به نظر من موضوع آنقدرها هم واضح نیست. ۳. اين موارد را که گفته‌ايد قبول دارم اما نتيجه گيری شما را نه. اين را من نگفته‌ام . بسيار کسان ديگر اين کار فرانسه را تقبيح کرده‌اند شايد هم به اين دليل که از مهد دموکراسی چنين توقعی نداشتند.

صبا

۵. قطعا منظورم از ما دولت بوده. همچنين من نظر شخصی خود درباره دين را نگفته ام . خواسته ام برای حل مشکل از زاويه ديد ديگران که قدرت به طور کامل در کف شان است موضوع را ببينم. ضمنا شاه کليد من ميگويد دولت اعلام کند ما حجاب را تحميل نخواهيم کرد. پس کار به انگيزاسيون نخواهد کشيد. همچنین من در فرمول خود نگفته ام که بروند اعتقادات ديگران را بيرون بکشند . اين که ميشود تفتيش عقايد! به من ميخورد که اهل تفتيش عقيده باشم؟ ضمنا خانم اطلس! شما احتمالا اين حکم فقهی شيعی را شنيده‌ايد که اگر مسلمانی احکام ضروری دين اسلام را انکار کند مرتد محسوب ميشود. خاطرتان هست که يوسفی اشکوری چه گفته بود و چه حکمی برايش صادر شد؟؟ پس اگر شیعه هستید و اصول یا فروع مذهب را منطقی نمیدانید به هیچ وجه آن را به کسی نگویید زیرا که جان باارزش تر از عقیده است. راستی حال ایلیا چطوره؟

صبا

۴. مورد چهارم شايد حق با شما باشد. اما فقط شايد. وضعیت کشورهای اسلامی که من سابقه زندگی در يکی از آنها را دارم اين احتمال را محتمل تر میکند که وضع از حالت فعلی بهتر خواهد شد. هر چند که شايد به قول شما مشکلات بسياری را به وجود آورد.

صبا

ما علاوه بر اين که عقايدی نزديک به هم داريم يک وجه مشترک مهم هم داريم: ايليا موفق باشيد و سر افراز

صبا

راستش از نقد جوندار شما لذت بردم. با تبادل لينک موافقيد؟

صبا

ضمنا من اسم شما رو نميدونستم از عنوان خانم اطلس استفاده کردم. پوزش مرا بپذیرید.

سبا